Pomoc frankowiczom

Spis treści

Witam, jestem adwokat Kamil Janko z KJ Kancelaria Kamil Janko i chciałbym podzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem w sprawach dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytania, które nurtują wielu kredytobiorców, którzy czują się oszukani przez banki i chcą odzyskać swoje pieniądze.

Klauzule abuzywne w kredycie frankowym. Kiedy można unieważnić umowę kredytową?

Klauzule abuzywne to takie postanowienia umowy, które są nieuczciwe wobec konsumenta i naruszają jego interesy. W przypadku kredytów frankowych, najczęściej chodzi o zapisy dotyczące sposobu przeliczania kwoty kredytu i raty kredytowej według kursu waluty obcej, który jest ustalany przez bank na podstawie własnych regulacji. Takie zapisy dają bankowi możliwość manipulowania kursem waluty i czerpania z tego dodatkowych zysków, kosztem kredytobiorcy. Klauzule abuzywne są niezgodne z prawem i mogą być podważone w sądzie. Jeśli sąd uzna, że klauzula abuzywna jest istotna dla umowy kredytowej, to może orzec o jej nieważności. Oznacza to, że umowa kredytowa traci moc prawną i nie wiąże stron. W takim przypadku kredytobiorca ma prawo do zwrotu nadpłaconych kwot, a bank nie może domagać się spłaty kredytu ani egzekwować hipoteki.

Frankowicze a wyrok TSUE

W ostatnim czasie, kredytobiorcy frankowi otrzymali wiele korzystnych orzeczeń z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), który jest najwyższą instancją sądową w sprawach dotyczących prawa unijnego. TSUE wydał kilka wyroków, w których stwierdził, że klauzule abuzywne w kredytach frankowych są niezgodne z dyrektywą o nieuczciwych warunkach w umowach konsumenckich i naruszają zasadę skutecznej ochrony konsumentów. TSUE podkreślił, że sądy krajowe mają obowiązek badać z urzędu klauzule abuzywne w umowach kredytowych i orzekać o ich nieważności, nawet jeśli kredytobiorca nie zgłosił takiego zarzutu. TSUE wskazał także, że kredytobiorca ma prawo do zwrotu nadpłaconych kwot z odsetkami, a bank nie może korzystać z prawa zatrzymania ani żądać spłaty kredytu po kursie waluty obcej. Wyroki TSUE są wiążące dla sądów krajowych i stanowią silny argument dla kredytobiorców w sporach z bankami.

Czy frankowicze wygrywają z bankami? Statystyki

Według danych zebranych przez portal Frankomat.com.pl, który monitoruje sprawy frankowe w Polsce, w 2023 roku frankowicze wygrali ponad 97% spraw w sądach. W sumie, w 2023 roku zapadło ponad 11 tysięcy wyroków na korzyść kredytobiorców, z czego ponad 8 tysięcy dotyczyło nieważności umów kredytowych. Tylko w grudniu 2023 roku, frankowicze wygrali ponad 1300 spraw, z czego ponad 900 dotyczyło nieważności umów. Statystyki te pokazują, że szanse na wygraną w sprawie frankowej są bardzo wysokie i rosną z każdym miesiącem. W 2024 roku, można spodziewać się jeszcze lepszych wyników, zwłaszcza po wyrokach TSUE z grudnia 2023 roku.

Jak może pomóc adwokat?

Jeśli jesteś kredytobiorcą frankowym i chcesz pozbyć się kredytu, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego adwokata, który specjalizuje się w sprawach frankowych. Adwokat pomoże Ci w analizie umowy kredytowej, wskazaniu klauzul abuzywnych i przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi. Adwokat będzie reprezentował Cię w sądzie i dbał o Twoje interesy. Adwokat będzie także informował Cię o postępie sprawy i doradzał Ci w każdej sytuacji. Skorzystanie z pomocy adwokata znacznie zwiększa szanse na wygraną w sprawie frankowej i pozwala na uzyskanie optymalnego rozwiązania.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z mojej pomocy prawnej w sprawie frankowej, zapraszam do kontaktu ze mną. W KJ Kancelaria Kamil Janko zajmujemy się sprawami frankowymi od wielu lat i mamy bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Pomogliśmy już wielu kredytobiorcom w odzyskaniu swoich pieniędzy i uwolnieniu się od kredytu. Możesz liczyć na naszą fachową i rzetelną obsługę. Zadzwoń lub napisz do nas, a umówimy się na bezpłatną konsultację. Nie czekaj, działaj już dziś!

Wypełnij formularz i odzyskaj należne Ci pieniądze

Banki to ogromne instytucje które szukają sposobów na obejście wyroku TSUE,
 póki co nie udało im się go znaleźć, ale nie wiadomo kiedy to się zmieni.
 
Nie warto zwlekać, jeden wniosek może zablokować Twoje prawo do odzyskania należnych Ci pieniędzy.

Wypełnij Formularz, a pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze.

Zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie i pomożemy Ci odzyskać należne pieniądze.

Zostaw Swój Numer,
oddzwonimy do Ciebie.

Zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie i pomożemy Ci odzyskać należne pieniądze.